Obeležavanje dana HTPŠ "Uroš Predić" - predstavljanje rezultata 14. Likovnog i literarnog konkursa i otvaranje izložbe likovnih radova

Povodom Dana škole HPTŠ „Uroš Predić“ u Salonu Narodnog muzeja Zrenjanin će se 7. decembra 2018.godine u 13 časova održati Svečana akademija i predstavljanje rezultata ovogodišnjeg konkursa, kao i otvaranje izložbe radova učenika u holu Muzeja.

Tradicionalni likovni i literarni konkurs za učenike srednjih i učenike osmih razreda osnovnih škola i ove godine su raspisale HPTŠ „Uroš Predić“ i Školska uprava Zrenjanin. Nagrađeni i pohvaljeni radovi na Četrnaestom okružnom likovnom konkursu „Portret“ biće izloženi u Holu Narodnog muzeja Zrenjanin. Ove godine, članovi stručnog žirija su: Nataša  Živkov Stojkov ,akademski slikari profesor likovne kulture, AnaStanar, istoričar umetnosti i profesor likovne kulture i Dušanka Đorđević, diplomirani slikar scenograf i profesor likovne kulture.

Autor izložbe je Dušanka Đorđević, diplomirani  slikar scenograf i profesor likovne kulture,a nadležni kustos Nevena Dujin Grković, muzejski pedagog.