XXXI GODIŠNJI SALON ULAZ-a

U Malom salonu Narodnog muzeja Zrenjanin 20. aprila u 19 časova svečano će biti otvorena izložba odabranih radova 31. po redu Godišnjeg salona ULAZ-a (Udruženje likovnih amatera Zrenjanina).

Izložba se sastoji od 42 rada likovnih amatera Zrenjanina koje je selektovala Jelena Gvozdenac Martinov, slikar-restaurator i direktor Narodnog muzeja Zrenjanin.

Dodeljene su tri nagrade i deset pohvala a deset odabranih radova učestvovaće na zonskoj smotri.

Nagrade XXXI Godišnjeg salona dobili su Hajnalka Kovač, Bela Ponižil i Vesna Cvetkov.

Pohvale su dobili: Julija Duk, Bole Ivić, Natalija Cvetkov, Živa Vujin, Silvia Bašić, Slavica Kikinđanin, Zoran Paunović Dorotej, Mira Damjan, Jelica Stojić i Georgina de Haan.

Radovi koji koji učestvuju na zonskoj smotri pripadaju sledećim učesnicima: Sonja Stankov, Đerđ Balaž, Nada Ćurčija, Bogdan Borombožin, Lejla Rujević, Dragan Dimitrov, Vojin Marković, Gordana Stojić, Milan Milišić i Nataša Jovanov.

Na izložbi će, takođe, biti predstavljeni radovi Art kluba „Petefi Šandor“ i Gerontološkog kluba Zrenjanin koji su gostujućeg karaktera, odnosno nisu bili u procesu selekcije.

Postavka će u Malom salonu NMZ biti dostupna do 24. aprila.