Javna tribina o položaju žena u sportu

U okviru izložbe „Žensko lice sporta u Zrenjaninu“ u utorak, 23. oktobra 2018. godine, u Salonu Narodnog muzeja Zrenjanin sa početkom u 17 časova biće održana Javna tribina o položaju žena u sportu.

Na tribini će govoriti:

prof. dr Zoran Milošević, pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje, recenzent izložbe

prof. dr Višnja Đorđić, profesor na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu

prof. dr Milenko Vuković, profesor odbojke i dugogodišnji trener odbojke

Sima Salapura, pomoćnik gradonačelnika zadužen za sport u gradu

Snežana Vujanović, psiholog u Pokrajinskom Zavodu za sport

dr Radmila Petrin, sportski lekar

Biljana Mandić, sportski novinar

Ružica Karajović Ibročić, članica Komisije „Žene i sport“ pri Olimpijskom komitetu

Moderator na tribini biće Stojanka Lekić, koautor izložbe i pokrajinska poslanica, bivša sportistkinja i dugogodišnja sportska radnica.

Samo neka od pitanja na koja se očekuju odgovori su:

Da li postoji diskriminacija u sportu?

Sa kojim preprekama i poteškoćama se suočaju na putu do uspeha?

Kako se gleda na uspeh sportistkinja?

Kako doživljavamo ženski sport?

Koliko sredstava izdvajamo za ženski sport?

Kako su žene predstavljene u medijima?

Koliko su žene danas zastupljene u upravljačkom delu sporta?

Da podsetimo:

Izložba „Žensko lice sporta u Zrenjaninu“ otvorena je 1. oktobra u Salonu Narodnog muzeja Zrenjanin i trajaće do 10. novembra 2018. godine. Postavka predstavlja više od jednog i po veka sportskih rezultata Zrenjaninki i obuhvata 35 panoa na kojima su predstavljene najbolje sportistkinje našeg grada i njihovi rezultati, kao i sportske medalje, pehari, dresovi i ostali sportski rekviziti.

Ova izložba je prva u Srbiji koja obrađuje ženske sportske uspehe i rezultate u jednoj sredini, a njeni autori su Siniša Onjin, kustos-istoričar i Stojanka Lekić, pokrajinska poslanica, bivša sportistkinja i dugogodišnja sportska radnica.