Likovna radionica „Slika od oblaka“ za učenike od prvog do osmog razreda osnovne i učenike srednje škole

Tokom trajanja izložbe „ Dakle, Vi ste taj Uroš Predić? Izložba iz fonda Narodnog muzeja Zrenjanin povodom 160 godina od rođenja slikarau Salonu muzeja održavaće se likovne radionice „Slika od oblaka“.

Posle obilaska izložbe sa tumačenjem prilagođenim uzrastu i temi rada učenici će osmisliti svoju „priču od oblaka“ inspirisani jedinstvenom slikom „Vizija u oblacima“ Uroša Predića. Materijal za rad uključuje više ponuđenih tehnika (drvene boje, uljani i suvi pastel, ugljen, akvarel olovke...), a u pripremi za samostalni izraz deci će biti dostupni štampani predlošci i kompjuterska prezentacija fotografija oblaka. Autor radionice je Nevena Dujin Grković, kustos pedagog. Materijal za rad obezbeđuje muzej.

Radionice se održavaju radnim danima posle podne u periodu od 14,00 do 19,00 časova i traju (sa posetom izložbi) najduže dva školska časa (90 minuta).

Poseta grupe najavljuje se bar dan ranije na telefon muzeja 561-841 (obavezno tražiti pedagoga Nevenu Dujin-Grković) radnim danom u periodu od 12,30 do 19,30 časova.

Radionica „Slika od oblaka“ postigla je rekordnu posećenost – 650 učesnika! Zahvaljujemo svima i vidimo se uskoro...